Logo

źródło: pinterest.com

Wnętrze pokoju dziecięcego

by / No Comments / 413 View / 24 października 2014

Urządzenie pokoju dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Wnętrze musi być zarówno bezpieczne, jak i solidne. Zdrowy rozsądek przy aranżacji wnętrza pokoju dla dziecka to podstawa. Dzieci szybko dorastają dlatego planując zagospodarowanie pokoju trzeba brać pod uwagę tymczasowość. Jak sprawić, by wnętrze służyło przez kilka lat? Gdzie pochować zabawki dzieci, tak aby w pokoju panował porządek? Odpowiedź nie jest jest jednoznaczna. Najważniejsze jest zachowywanie bezpieczeństwa, ale nie może w tym elemencie przesadzić. Zawsze może dojść do spadnięcia dziecka z łóżka czy przytrzaśnięcia palca szufladą. Zachowanie zdrowego rozsądku przy aranżacji wnętrza to priorytet. Przedstawimy kilka inspiracji do dziecięcych pokoi.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Pierwsze wnętrze pokoju nawiązuje do motywu lasu. Na ścianie wymalowano wielkie drzewo, przed którym w rogach pomieszczenia postawiono dwie wieżyczki połączone pomostem. Łóżko, biurko i komoda to całe wyposażenie pokoju dla dziecka. Niezapomnianą zabawą dla małych dzieci będą na pewno wieżyczki i chodzenie po rozciągniętym pomoście. A co zrobić jak dziecko podrośnie? Wystarczy demontaż wieżyczek i przemalowanie drzewa na inną grafikę. Niewielki nakład pracy zmieni aranżację dla starszego dziecka. Gdy będziemy chcieli dokonać kolejnych zmian też nie będzie większych trudności. Pokój teraz robi niezwykłe wrażenie, a później też można je zachować. Wystarczy kilka prostych prac, by wnętrze pasowało do dziecka.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Drugie wnętrze jest dostosowane do dziewczynek. Zastosowano tu łóżko piętrowe, czym zwiększono wykorzystanie przestrzeni pokoju. Więcej miejsca pozostało na pufy, stoliczek z krzesłami i inne elementy wyposażenia. Jest to pomieszczenie wymarzone dla niejednej małej dziewczynki. Jak zmienić wnętrze gdy dziecko podrośnie? W tym wnętrzu wymaga to nieco większego nakładu pracy, ale nie trzeba wymieniać całej aranżacji. Łóżko na pewno pozostanie na swoim miejscu – wybierając dobre dekoracje można szybko zmienić charakter łóżka. W przypadku puf niezbędna będzie wymiana obicia lub zakup pokrowców. Warto także przemalować krzesła i dobrać dekoracje dostosowane do bardziej dojrzałej dziewczyny. Odmiana wnętrza w krótkim czasie naprawdę jest możliwa.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Tworzenie aranżacji wnętrz dla małych dzieci musi być przemyślane. Warto wcześniej zastanowić się nad kolejną zmianą pokoju. W ten sposób unikniemy większych wydatków i zmniejszymy czas remontu. Znalezienie aranżacji do pokoju dziecka nie jest skomplikowanym procederem szczególnie, że możemy liczyć na pomoc innych, którzy stworzyli wnętrza i je udostępnili.

Your Commment

Email (will not be published)