Logo

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

Toaletka w sypialni – jak stworzyć?

by / No Comments / 2142 View / 6 sierpnia 2015

Każda kobieta pragnie stworzyć dla siebie kącik urody. Będzie to miejsce do pielęgnacji urody, przygotowania makijażu czy fryzury, ale też miejsca na ulubione kosmetyki. Zazwyczaj jest to kącik o wyjątkowym klimacie, w którym kobieta może się zrelaksować i poświęcić uwagę wyłącznie sobie. Taki kącik najczęściej pojawia się w sypialni. Powstaje zatem pytanie – jak urządzić wyjątkową toaletkę?

Jest kilka istotnych spraw, na które należy zwrócić uwagę.

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

Po pierwsze, potrzebny jest odpowiedni mebel – toaletka. Należy zastanowić się, jaka toaletka będzie pasowała do stylu wnętrza – należy zatem zwrócić uwagę na kolor, kształt, materiał oraz wykończenie. Liczy się również wielkość, którą trzeba dostosować do swoich potrzeb. Należy też rozważyć czy wybrać toaletkę z dodatkowymi szufladami, schowkami oraz lustrem stojącymi czy wiszącym.

Po drugie, niezbędne jest właściwe oświetlenie. Warto zadbać przede wszystkim o naturalne światło. Dlatego najlepiej jest toaletkę umieścić obok okna. Jeżeli jednak nie ma takiej możliwości, należy zadbać o dobre oświetlenie. Praktyczne okaże się ustawienie małych lampek na krawędziach blatu lub powieszenie kinkietów po obu stronach lustra. Należy zadbać o to, by toaletka była równomiernie oświetlona, co ułatwi korzystanie z niej.

źródło: deccoria.pl

źródło: deccoria.pl

Po trzecie, potrzebne są dodatki. To one wpłyną na wygląd toaletki i jej styl, ale sprawią również że będzie bardziej funkcjonalna. Warto zatem wybrać stojaki, szkatułki oraz pudełeczka, które pozwolą schować biżuterię i drobne kosmetyki, a jednocześnie będą ozdobą toaletki. Na toaletce mogą również znaleźć się ozdobne figurki, wazony, świeczki, dekoracyjne flakony z perfumami. Dobrze jest otaczać się rzeczami odpowiadającymi naszym upodobaniom. Dzięki temu w miejscu tym rzeczywiście będzie można się zrelaksować i oderwać od codzienności.

Pomysł na toaletkę

  • minimalizm – sprawdzi się w nowoczesnej sypialni. Toaletka to połączenie prostego stolika, pufy lub nowoczesnego krzesła z wiszącym, prostym lustrem. Do minimum ogranicza się ilość dodatków, co nadaje toaletce wyjątkowego uroku.
źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

źródło: wnetrza-ze-smakiem.pl

  • toaletka romantyczna – biały, drewniany stolik z szufladami połączony z wygodnym fotelem. Klimat toaletki tworzą przede wszystkim dodatki – dekoracyjne lustro w ażurowej ramie, elegancka lampa, wazon, ramki na zdjęcia.
  • styl hollywoodzki – toaletka rodem z garderoby wielkiej gwiazdy. Duży blat, dodatkowe, szerokie półki na sporą ilość kosmetyków, nowoczesny fotel i duże lustro z charakterystycznym oświetleniem po obu stronach.
źródło: thekobaga.com

źródło: thekobaga.com

  • styl glamour – niezwykle elegancka, stylowa toaletka. To połączenie niezwykłych kształtów, licznych srebrnych i złotych ozdób oraz błyszczących powierzchni – dotyczy to zarówno mebli, jaki i dodatków.

Your Commment

Email (will not be published)