Logo

pinterest.com

Stare książki sposobem na dekorację wnętrza

by / No Comments / 463 View / 30 stycznia 2016

Miłośnicy książek na pewno uwielbiają się nimi otaczać. Co jednak można zrobić, jeżeli nasz dom jest już przepełniony? Jak wykorzystać stare książki? Okazuje się, że wcale nie trzeba chować ich do pudeł. Dużo lepszy rozwiązaniem będzie wykorzystanie ich do dekoracji wnętrza. Oto kilka ciekawych propozycji.

1.Zamiast tapety

dom.wp.pl

dom.wp.pl

Książki idealnie nadają się do ozdoby ścian. Jeżeli w domu mamy zupełnie pustą ścianę, to można ją zagospodarować. Wystarczy książki za pomocą kleju przymocować do ściany tak, by strony mogły swobodnie się otwierać. Dzięki temu stworzą ozdobne harmonijki. Można jest też pognieść, pociąć, częściowo powyrywać, by efekt był ciekawszy.

2.Jako doniczka

Grubą książkę można także wykorzystać jako oryginalną doniczkę. W tym celu należy skleić strony i pośrodku wyciąć odpowiedni kształt. W dziurze można umieścić folię lub też roślinę w dodatkowej osłonce. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie dla sukulentów, ponieważ są małe i nie trzeba ich obficie podlewać.

3.Nietypowy stolik

pinterest.com

pinterest.com

Duże, stabilne książki nadają się także do stworzenia oryginalnego stolika. Warto wybrać te z ciekawszymi okładkami, np. w modnych, ostrych kolorach. Od nas będzie zależało jak duży i jak wysoki będzie to stolik – wystarczy zdecydować o wielkości książek i ich ilości. A jak taki stolik się nam znudzi, można wymienić książki na nowe. To idealna podstawka na kwiaty, lampkę czy budzik.

4.Biblioteczka pod schodami

Dekoracją może również okazać się sposób przechowywania książek. Jeżeli w domu brakuje miejsca, to można w tym celu wykorzystać przestrzeń pod schodami. Będą ciekawie się prezentować, a odpowiednio dobrane grzbiety książek stworzą naprawdę nietypową kompozycję.

5.Zagłówek łóżka

ecomanufaktura.blogspot.com

ecomanufaktura.blogspot.com

Książkami można także otaczać się w sypialni. Są one idealnym materiałem na oryginalne wezgłowie łóżka. Wystarczy przymocować za pomocą kleju książki do ściany, a także skleić strony – tak, by książki były otwarte dokładnie w połowie. Tak oryginalny zagłówek sprawdzi się szczególnie w sypialni minimalistycznej i będzie główną ozdobą pomieszczenia.

6.Origami na ścianie

Książki mogą również pełnić rolę nietypowych, trójwymiarowych obrazów. W tym celu należy przykleić je do ściany. Jednak kluczową rolę odegra origami wykonane ze stron książki. Nie będzie to łatwe, ale efekt gwarantowany. A będzie jeszcze lepszy, jeżeli każda książka będzie inaczej ozdobiona.

7.Jak dzieło sztuki

apetycznewnetrze.blogspot.com

apetycznewnetrze.blogspot.com

Z książek można także wykonać niezwykłe dzieło sztuki. Trzeba jednak trochę cierpliwości – rozłożone książki i zawartość stron należy ciekawie ze sobą połączyć, by stworzyć ciekawy obraz. Na końcu książki wystarczy przykleić do ściany.

Your Commment

Email (will not be published)