Logo

rtv 2

Podstawowy sprzęt RTV i AGD do domu

by / No Comments / 281 View / 16 maja 2016

Urządzanie domu to ogromne wyzwanie. Często trudności dotyczy wyboru materiałów, kolorów, mebli oraz dodatków. Druga część trudności związana jest natomiast z wyborem sprzętów AGD i RTV – to one będą wpływać na funkcjonalność wnętrz i naszą wygodę. Nad czym szczególnie trzeba się zastanowić?

Co brać pod uwagę?

rtv 1

Wybór sprzętu nie jest łatwy ze względu na ogromną ilość propozycji, jaką znajdujemy w sklepach. Trzeba zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Oto kilka najważniejszych czynników:

  • jakość – sprzęt musi być jak najwyższej jakości, solidny, wykonany z najlepszych materiałów(nieważne czy chodzi o tak małą rzecz jak płytka pcb czy jedną z większych części), bo dzięki temu będzie trwały;
  • funkcje – trzeba wybrać sprzęt, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, a do tego funkcjonalny – ułatwi wykonywanie różnych prac;
  • praktyczność – wybieramy sprzęt, który naprawdę wniesie coś do naszego domu;
  • wygląd – sprzęt powinien też pasować do wnętrz, do ogólnej stylistyki. Zatem liczy się też jego wygląd.

Sprzęt RTV – co wybrać?

rtv 2

W naszych mieszkaniach pojawia się wiele sprzętu RTV. Zazwyczaj jest to sprzęt, który umila nam czas – pozwala posłuchać ulubionej muzyki czy obejrzeć film.

1.Telewizor

Podstawowe wyposażenie salonu. Ważne jest, by wybrać odpowiedni sprzęt. Istotna jest wielkość i jakość. Chodzi o to, by mieć komfort z użytkowania, ale również, by sprzęt się nie psuł, działał właściwie, a do tego nie zużywał zbyt dużo prądu. Właściwie najlepszym rozwiązaniem jest wybór dużego telewizora płaskiego, często z opcją HD, dzięki czemu oglądamy filmy w najwyższej jakości.

2.Zestaw muzyczny

Tutaj możliwości jest cała masa. Niektórzy wybierają radia do słuchania muzyki – mają one obecnie możliwość odtwarzania muzyki z pendrive’a czy łączenia się z komputerem. Inni wybierają całe kina domowe, które nie tylko gwarantują najwyższą jakość dźwięku, ale też świetne się prezentują w wnętrzach. Poza tym popularne są też głośniki – soundbary, które za pomocą bluetootha łączą się z komputerem, tabletem czy telefonem.

Sprzęt AGD – absolutne must have

rtv 3

Jeżeli chodzi o sprzęt AGD to wybór jest ogromny – od tych większych, po najmniejsze, które ułatwiają drobne prace kuchenne. Są jednak takie sprzęty, które po prostu muszą się znaleźć w kuchni.

1.Lodówka – dobrze zwrócić uwagę na wielkość, układ szafek i półek oraz przede wszystkim na zużycie energii.

2.Płyta kuchenna – może być gazowa, elektryczna, indukcyjna. Ważne by była wygodna, o odpowiedniej ilości planików i ich rozmieszczeniu.

3.Piekarnik – ważna jest wielkość oraz funkcje, szczególnie funkcja termoobiegu.

4.Zmywarka – należy zwrócić uwagę na wielkość oraz dostępne programy mycia i zużycie energii.

Your Commment

Email (will not be published)