Logo

źródło: lazienkowy.pl

Oryginalne umywalki do łazienki

by / No Comments / 366 View / 14 października 2015

Łazienka wcale nie musi być nudna ani szablonowa. Atrakcyjny charakter tego wnętrza można podkreślić, wybierając do niej oryginalne wyposażenie. A ponieważ to umywalka jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji, warto postarać się, by przyciągała uwagę.

1.Ciekawy materiał

  • szkło i kryształ – z pewnością łazienkę ozdobi umywalka ze szkła lub z kryształu. Szklane umywalki są bardzo trwałe, gdyż wykonane z hartowanego szkła. Co więcej, mogą mieć różne barwy, kształty i struktury. Niezwykle luksusowo w łazience będzie wyglądała umywalka z kryształu – jednak jest to niezwykle drogi element.
źródło: meble.net

źródło: meble.net

  • beton – umywalki betonowe są trwałe, a dzięki specjalnemu zabezpieczeniu, są łatwe do utrzymania w czystości. Betonowe umywalki są bardzo oryginalne, zazwyczaj dość surowe, ale niekiedy także barwione. Idealnie wpisują się głównie w styl industrialny oraz minimalistyczny.
  • drewno – wykorzystywane jest drewno bardzo trwałe i odpowiednio zaimpregnowane, by było odporne na działanie wody. Takie umywalki są ciekawe ze względu na kolor, teksturę oraz formę. Drewno podkreśla ciepły charakter wnętrza i nadaje łazience elegancji. Idealnie sprawdza się w aranżacjach nowoczesnych oraz minimalistycznych.
  • konglomerat dolomitowy – takie umywalki są lekkie, trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i inne zniszczenia. Jest to materiał łatwy w obróbce, więc umywalki przyjmują różne kształty. Prezentują się bardzo elegancko i nowocześnie.

2.Ciekawa forma

źródło: lazienkowy.pl

źródło: lazienkowy.pl

  • umywalki dla dzieci – do wyboru są choćby umywalki przeznaczone głównie dla dzieci. Takie umywalki przykuwają uwagę nie tylko kolorami, ale również oryginalnymi kształtami, np. mogą przypominać kwiat. Najczęściej umywalki dostępne są w kolorach czerwonym, zielonym i białym.
  • ekspresyjne umywalki – projektanci prezentują coraz bardziej innowacyjne rozwiązania. W swoich pracach szukają różnych inspiracji. W ten sposób powstała kolekcja autorstwa dwóch projektantów Ludovici i Roberto Palomba – forma umywalek nawiązuje do działań natury, szczególnie działania wody. Widoczne są na powierzchni zagłębienia czy zatoki.

3.Dodatkowe funkcje

źródło: lazienkaitp.pl

źródło: lazienkaitp.pl

  • półka – dostępne są choćby umywalki z dodatkowymi półkami. Taki boczny blat nadaje się do trzymania kosmetyków i akcesoriów codziennego użytku. Dodatkowo umywalka zyskuje ciekawszy kształt.
  • powłoka antybakteryjna – niektóre umywalki posiadają dodatkową powłokę, która pomaga utrzymywać czystość. Odpycha ona ciecze, np. tłuszcz, olej i dzięki temu brud nie utrzymuje się na powierzchni.

Your Commment

Email (will not be published)