Logo

podłoga 2

Ogrzewanie podłogowe w kuchni – czym pokryć podłogę?

by / No Comments / 331 View / 19 grudnia 2015

Ogrzewanie podłogowe pojawia się obecnie w coraz większej ilości domów. Kiedy jednak się na nie decydujemy powstaje pytanie – co położyć na podłogę? Szczególnie trudno może być w kuchni. Musi być to materiał dostosowany do tego rozwiązania, a jednocześnie łatwy do utrzymania w czystości, trwały i pasujący do aranżacji. Jakie mamy zatem możliwości?

Płytki

Zazwyczaj stosowanym materiałem na podłogę w kuchni są oczywiście płytki. I sprawdzają się one również w wypadku ogrzewania podłogowego. Właściwie są jednym z najczęściej stosowanych materiałów. Płytki spełniają wszystkie wymagania, jakie stawiamy podłodze w łazience – są wytrzymałe, trwałe i odporne na zabrudzenia i zaplamienia. Taką podłogę łatwo będzie również utrzymać w czystości. Płytki są również odporne na działanie wody oraz wilgoci. Warto również pamiętać o tym, że płytki odstępne są w naprawdę dużej ilości kolorów oraz wzorów, więc można je dopasować do właściwie każdej aranżacji. Idealnie sprawdzają się w kuchniach nowoczesnych, ale również tych tradycyjnych.

Panele podłogowe

instalacjebudowlane.pl

instalacjebudowlane.pl

Kolejna często wybierana możliwość to panele podłogowe. Taka podłoga nadaje się do kuchni nowoczesnej, ale przede wszystkim tradycyjnej czy rustykalnej. To dobry wybór zwłaszcza wtedy, gdy kuchnia jest otwarta na salon – panele dodają jej przytulności. Do wyboru są panele w różnych kolorach, więc można je dopasować do stylu wnętrza. Podłoga wykonana z paneli jest trwała, solidna, łatwa do utrzymania w czystości. Będzie ona przytulna, przyjemna dla oka, a do tego jeszcze ciepła.

Drewniana podłoga

Również drewnianą podłogę można ułożyć na ogrzewaniu podłogowym, choć jest to już mniej polecane rozwiązanie. Jeżeli decydujemy się na drewnianą podłogę, to trzeba wybrać odpowiednie drewno – najlepiej dąb, iroko czy merbau. Są to rodzaje drewna o małym skurczu, które są odporne na działanie wody. Poza tym drewniana podłoga powinna też mieć odpowiednią grubość – nie większą niż 1,5 centymetra. Gruby parkiet będzie zatrzymywać ciepło wytwarzane przez ogrzewanie podłogowe, ale również szybciej będzie się rozwarstwiał. Posadzkę drewnianą układaną na ogrzewanie trzeba także odpowiednio zabezpieczyć, najlepiej poddając ją olejowaniu.

Wykładzina elastyczna

leroymerlin.pl

leroymerlin.pl

Poza tym na ogrzewanie podłogowe można również położyć wykładzinę, choć do kuchni jest to raczej rzadko wybierane rozwiązanie. Sprawdzają się one, gdyż są dość cienkie, więc ciepło swobodnie przez nie przepływa. Jednak trzeba wybierać spośród wykładzin przeznaczonych właśnie do ogrzewania podłogowego.

Your Commment

Email (will not be published)