Logo

dom.wp.pl

Łazienka inteligentna – czyli jaka?

by / No Comments / 149 View / 26 stycznia 2016

Łazienka to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu, ale nie tylko na dbaniu o higienę. To miejsce, w którym szukamy też wyciszenia i relaksu. Aby móc oderwać się od codziennych i prozaicznych spraw, warto skorzystać z rozwiązań charakterystycznych dla inteligentnej łazienki – czyli łazienki, która będzie myślała za nas. Jest to łazienka, która nie wymaga od nas zaangażowania, gdyż większość sprzętów działa tutaj intuicyjnie. Zatem jakie rozwiązania proponują producenci łazienkowego wyposażenia?

Multimedialna łazienka

dom.wp.pl

dom.wp.pl

Nic nie stoi na przeszkodzie, by w czasie mycia zębów, golenia się, układania fryzury czy w czasie kąpieli sprawdzać aktualne informacje, prognozę pogody czy planować dzień. A to wszystko możliwe jest dzięki projektowi Roberta Grynkofki. Stworzył on lustro z funkcją ekranu. Jego funkcjonalność związana jest z reagowaniem na ruch, głos, a nawet możliwością rozpoznawania twarzy. Może więc dostosować przekazywaną treść do danej osoby. Kiedy lustro połączymy z internetem lub smartfonem, możemy wyświetlać filmy, czytać książki lub korzystać z serwisów informacyjnych. Można też słuchać muzyki, a nawet sterować temperaturą i światłem.

Cyfrowa łazienka

dominteligentny.info

dominteligentny.info

Cyfrowe rozwiązania w tym wyświetlacze pojawiają się również na urządzeniach sanitarnych. Takie ekrany również pomagają tworzyć odpowiednie warunki w łazience. Za ich pomocą łatwo i szybko można ustawić temperaturę dla wody pod prysznicem czy w baterii umywalkowej, opcje natrysku – w tym ciśnienie i temperaturę, ale także sprawić, że w łazience zagości nasza ulubiona muzyka. Taka forma elektroniki gościć może także na przycisku spłukującym wodę.

Łazienka pobudzająca zmysły

dom.wp.pl

dom.wp.pl

Nasze zmysły stają się szczególnie pobudzone w trakcie kąpieli. I każdy ma inne upodobania w tej kwestii – niektórzy wolą delikatną, ciepłą mgiełkę, która otacza ich ciało, a inni relaksują się pod intensywnym natryskiem. Dzięki temu prysznic jest przyjemny dla ciała i dla zmysłów. Ale na zmysły można też oddziaływać na inne sposoby. Z tego względu można znaleźć już prysznice ze specjalnym oświetleniem, które zmienia barwę, prysznice z efektami dźwiękowymi, a także prysznice uwodzące zapachem – wtedy w czasie prysznica uwalniane są zapachy, umilające kąpiel. Co ważniejsze, dzięki różnym opcjom, każdy użytkownik może stworzyć idealny dla siebie klimat.

Takie elementy wyposażenia łazienki sprawiają, że staje się ona spersonalizowana – dostosowana do potrzeb i upodobań domowników. Czas spędzony w takiej łazience staje się prawdziwą przyjemnością.

Your Commment

Email (will not be published)