Logo

Interior of modern kitchen

Kuchnia w zabudowie – dlaczego warto?

by / No Comments / 652 View / 29 kwietnia 2016

Urządzanie kuchni większość osób traktuje bardzo poważnie i stara się tą aranżację przemyśleć z uwagą. W wypadku kuchni liczy się bowiem, by była praktyczna, funkcjonalna, wygodna, bezpieczna i estetyczna. Już od dłuższego czasu kuchnie w zabudowie są niezwykle popularnym rozwiązaniem. Dlaczego? Jakie zalety mają? Przekonajcie się sami!

1.Większa ilość miejsca

Nie ulega wątpliwości, że kuchnia w zabudowie to ogromna oszczędność przestrzeni. Wolnostojące sprzęty AGD zajmują o wiele więcej miejsca niż te przeznaczone do zabudowy. Kuchnia w zabudowie pozwala też lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń, dzięki czemu oszczędzamy miejsce praktycznie, ale też sprawiamy, że wizualnie mamy w niej więcej wolnego miejsca. Zabudowane sprzęty takie jak lodówka czy zmywarka nie rzucają się w oczy i to też sprawia, że wnętrze staje się optycznie bardziej przestronne.

2.Łatwiej dbać o czystość

kuchenny.com.pl

kuchenny.com.pl

Im więcej sprzętów w kuchni, tym więcej miejsca do utrzymywania się kurzu. Tymczasem kuchnia w zabudowie sprawia, że takie zakamarki i powierzchnie znikają – nie ma szpar między szafkami a kuchenką, nie ma kurzu na lodówce czy mikrofali. Wybierając kuchnię w zabudowie sprawiamy, że o wiele łatwiej jest utrzymać czystość w tym wnętrzu. Dzięki temu zawsze jest w niej schludnie.

3.Duża ilość miejsca do przechowywania

Warto też wspomnieć, że kuchnie w zabudowie często posiadają naprawdę sporo miejsca do przechowywania – mają dużo szafek, które są praktyczne i głębokie. Dzięki temu bez problemu można w nich zmieścić niezbędne wyposażenie kuchenne. Ponieważ ilość rzeczy trzymanych na widoku jest ograniczona do minimum, łatwiej jest dbać w niej o czystość, a całość wygląda bardzo elegancko.

4.Elegancki design

Zabudowy kuchenne bardzo często są klasyczne, minimalistyczne i dzięki temu niezwykle eleganckie. Również sprzęty są minimalistyczne. Poza tym widać tylko ich fronty, więc nie są tak toporne. Zarówno meble, jak i sprzęty tworzą jedną, spójną całość. Kuchnia prezentuje się stylowo i lekko.

5.Dowolność wykończenia

czasnawnetrze.pl

czasnawnetrze.pl

Sprzęty umieszczane w zabudowie dają więcej możliwości aranżacyjnych. Mogą znajdować się w różnych miejscach, np. płyta nie musi być umieszczona nad piekarnikiem. Dzięki temu kuchnia staje się jeszcze bardziej wygodna i funkcjonalna. Można ją bez problemu dostosować do swoich potrzeb. Może to być szczególnie ważne choćby dla rodzin z małymi dziećmi(sprzęty mogą być wyżej) czy osób niepełnosprawnych(sprzęty mogą być niżej).

Kuchnia w zabudowie to zatem rozwiązanie dla każdego.

Your Commment

Email (will not be published)