Logo

źródło: pinterest.com

Kompozycja w korytarzu

by / No Comments / 441 View / 21 października 2014

Korytarz to szczególne miejsce w domu. To właśnie w tym pomieszczeniu witamy i przyjmujemy gości. Miejsce to musi być reprezentatywne. Dobre zagospodarowanie przestrzeni korytarza zasługuje na pochwałę. By korytarz nie stał się zwykłą klitką niezbędne jest stworzenie właściwej aranżacji. Wszak gdzieś musimy powiesić kurtki, trzymać buty, powiesić lustro. Tam gdzie istnieje taka możliwość warto zadbać, by w korytarzu mogły swobodnie minąć się dwie osoby. Miejsce to nie może wyglądem odstawać od reszty wnętrza. Jakie wyposażenie korytarza jest niezbędne? Oświetlenie, wieszak, lustro. W większych korytarzach – szafa, krzesło, komoda. Zagospodarowanie przestrzeni korytarza jest niemałym wyzwaniem. Przedstawiamy kilka propozycji w jakich można urządzić własny korytarz.

korytarz

źródło: pinterest.com

Pierwsza kompozycja oparta jest na wykorzystaniu wnęki w korytarzu. Szafa w tej formie pełni kilka ról. Patrząc od góry zauważamy wiklinowe pudełka (zapewne na czapki, szaliki, rękawiczki). Spoglądając nieco niżej widać wnęki na drobne przedmioty. Środek szafy przekształcono na wieszak łączący się z niewielką kanapą. Na samym dole szafy zainstalowano wysuwane szuflady na obuwie. To rozwiązanie idealnie pasuje do niewielkich korytarzy. Wygodnie zmienimy obuwie, zawiesimy kurtkę czy torebkę – a nie zajmuje wiele miejsca. Estetyczny biały korytarz to inspiracja niezwykle poszukiwana.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Druga propozycja aranżacji związana jest z korytarzem na piętrze. Zagospodarowanie przestrzeni jest tam nieco trudniejsze. Przeszkodą okazują się wszędobylskie drzwi. Jak stworzyć wnętrze korytarza? Świetnie sprawdzają się tu meble – zaczynając od foteli, sof, a kończąc na krzesłach. Obuwie i kurtki schowamy do wysokich zamkniętych szaf. Przedstawiona kompozycja korytarza opiera się na ławce o intensywnej pomarańczowej barwie. Parkiet został pomalowany na wielobarwne pasy. Kolory ożywiają korytarz, wydaje się że jest tu wszystko co potrzebne (a tylko zamieszczono jeden mebel).

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Wnętrze korytarza można urozmaicić. Najprostszym sposobem zapełnienia pustej ściany są obrazy oraz fotografie. Jedni zawieszają zdjęcia rodzinne, drudzy plakaty, jeszcze inni tworzą zgrabne napisy na ścianie. Kompozycja musi pasować do reszty aranżacji. Pomysłem na pustą ścianę jest także duże lustro. Przed wyjściem sprawdzimy makijaż, fryzurę i ubranie. W korytarzu nie możemy zmieścić zbyt wiele. Konieczne jest dokładne przemyślenie stylu, barw i wyposażenia. Korzystając ze stworzonych przez innych inspiracji uda się stworzyć niezwykłe wnętrze korytarza.

Your Commment

Email (will not be published)