Logo

kamienne wnętrze

Kamienne wnętrze

by / No Comments / 1043 View / 8 stycznia 2015

Kamień jako wyposażenie wnętrz zyskuje kolejnych zwolenników. Materiał, który przez lata uważany był za niezwykle surowy, teraz odzyskuje swój blask ze względu na swoją naturalność. Surowiec odznacza się dobrą wytrzymałością, odpornością na ciepło i wilgoć. Kamień stosowany może być na posadzce, ścianie, elewacji, schodach. Jest dostępny w różnych wzorach, kolorach i rodzajach gatunkowych. Zastosowanie kamienia we wnętrzu pozwala uzyskać przyjemną atmosferę. Kamień jest wysoce trwałym materiałem. Odporny jest na czynniki takie jak ścieranie czy uderzenia. Gdy ulegnie zarysowaniu, można w łatwy sposób przywrócić jego pierwotny stan. Z kamienia tworzone są przeróżne rodzaje – marmur, onyks, granit, piaskowiec.

kamień

Jednym z popularniejszych gatunków kamienia jest marmur. Wyróżnia się dwukolorową stylistyką kolorystyczną. Marmur najczęściej łączy w sobie kolory bieli i czerni, a jego powierzchnia jest połyskliwa (nadaje wytworności i szyku). Marmur jest idealnym materiałem na posadzkę, ścianę, parapet oraz schody.

marmur

Drugim powszechnym materiałem wnętrzarskim z kamienia jest onyks. Surowiec ten posiada specyficzną półprzezroczystą, a zarazem migotliwą fakturę. Onyks to doskonały materiał do tworzenia dekoracji ścian. Jego właściwości przepuszczania światła dodają efektowności pomieszczeniu. Jest odporny na wilgoć co sprawia, że jest dobrym surowcem do łazienek.

Trzecim niezwykle użytkowanym materiałem we wnętrzach jest granit. Wytrzymałość surowca pozwala na wykorzystywanie go w miejscach podatnych na mechaniczne uszkodzenia. Jest odporny na plamy, wilgoć, pękanie, zmiany temperatur. Granit to właściwy materiał na blat w kuchni. Nie zniszczy się po postawieniu na nim gorącego garnka, skapnięciu żrącego środka chemicznego.

granit

Czwartym materiałem wykorzystywanym w pomieszczeniach jest piaskowiec. Odznacza się miękkością i porowatą strukturą. Znajdziemy go w żółtej, czerwonej, białej i szarej kolorystyce. Stosuje się go najczęściej na ścianach w salonach oraz sypialniach. Piaskowiec tworzy naturalny efekt we wnętrzu. Jest wykorzystywany, by zrównoważyć nowoczesne wnętrze.

Kamień jest niezwykle różnorodnym surowcem. Z jego odmian stworzymy połyskujące i śliskie podłogi, twarde oraz wytrzymałe blaty kuchenne, dekoracje na ściany umożliwiające grę światłem. Kamień zachwyca kształtem, właściwościami i wykorzystaniem. Wnosi do mieszkania nutkę naturalności. Doskonale dobrany surowiec podkreśli charakter wnętrza.

Your Commment

Email (will not be published)