Logo

źródło: abclazienki.pl

Jak wybrać brodzik do łazienki?

by / No Comments / 248 View / 27 listopada 2015

Prysznic jest najpopularniejszym rozwiązaniem dla łazienek. Jest praktyczny, wygodny, a co najważniejsze, nie zajmuje wiele miejsca – co w wypadku aranżacji łazienki jest kluczowe. Podstawową sprawą związaną z montażem prysznica jest wybór brodzika. Co należałoby wziąć pod uwagę w czasie podejmowania decyzji?

1.Kształt

źródło: porady-remontowe.pl

źródło: porady-remontowe.pl

Należy ustalić, jaki kształt ma mieć brodzik. Możliwości jest oczywiście wiele – mamy brodziki kwadratowe, prostokątne, owalne. Należy rozważyć, jaki kształt sprawdzi się w naszej łazience, czyli jaki brodzik będzie zajmował dostępne miejsce. W mniejszych pomieszczeniach lepiej sprawdzają się te półokrągłe, a do większych można śmiało wybierać brodziki prostokątne. Poza tym należy też pamiętać, że brodzik musi pasować do stylistyki wnętrza – inny kształt sprawdzi się w nowoczesnej, inny w minimalistycznej, a jeszcze inny w klasycznej łazience.

2.Wielkość

źródło: e-lazienki.pl

źródło: e-lazienki.pl

Równie ważnym czynnikiem decydującym o wyborze brodzika będzie jego wielkość. Trzeba ją dostosować do ilości miejsca, jaką dysponujemy w łazience, ale także do potrzeb domowników. W tej kwestii również jest wiele opcji. Decydując się na brodziki kwadratowe mamy do wyboru takie o wymiarach 100x100cm, 90x90cm, ale także 80x80cm. Jeżeli decydujemy się na brodzik półokrągły, to musimy również wziąć pod uwagę jego promień – zazwyczaj jest to 55cm, 50cm lub 45cm. W wypadku brodzików prostokątnych mamy między innymi te o wielkości 120x80cm oraz 100x80cm. Z pewnością można zatem znaleźć brodzik, który będzie pasował do każdego pomieszczenia.

3.Głębokość

Kolejny czynnik, na jaki trzeba zwrócić uwagę to głębokość brodzika. Do wyboru są dwa typy – brodziki głęboki i płytkie. Należy rozważyć, jaki brodzik okaże się praktyczniejszy w naszym domu, jaki będzie wygodniejszy i bardziej estetyczny. Brodziki płytkie są niskie, więc łatwiej się z nich korzysta osobom starszym. Poza tym optycznie powiększają przestrzeń. Idealnie nadają się do łazienek nowoczesnych i eleganckich. Brodziki głębokie sprawdzą się natomiast w czasie kąpieli dzieci lub nadają się do namaczania tkanin. Stanowią jednak wyraźną granicę i dzielą przestrzeń. Nadają się zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz.

źródło: abclazienki.pl

źródło: abclazienki.pl

4.Siedzisko

Niektóre brodziki posiadają także dodatkowe siedzisko. Co prawda, zabiera ono część przestrzeni, ale może okazać się niezwykle praktyczne, np. dla osób starszych czy dzieci. Warto zatem rozważyć czy w naszym domu będzie to cennym czy raczej zbędnym dodatkiem.

Te czynniki są szczególnie istotne i na pewno pomogą wybrać odpowiedni model brodzika.

Your Commment

Email (will not be published)