Logo

źródło: dobrzemieszkaj.pl

Jak ozdobić wnętrza cegłą?

by / No Comments / 898 View / 11 lutego 2015

Cegła to bardzo popularny sposób na ciekawe wykończenie wnętrz. I nie trzeba się wcale ograniczać do tradycyjnej, pomarańczowej cegły. Bardzo interesująco będzie się również prezentowała biała cegła, która pasuje do różnych pomieszczeń i różnych stylów. Sprawi, że wnętrze stanie się bardziej eleganckie, stylowe, ciepłe lub stonowane. A zatem jak można wykorzystać białą cegłę?

źródło: dobrzemieszkaj.pl

źródło: dobrzemieszkaj.pl

Cegła stanowi niezwykle efektowną ozdobę wnętrza. Jest to element dekoracyjny i dlatego trzeba pamiętać o tym, by nie zdominowała aranżacji. Najlepiej cegłą pokryć jedną ze ścian w pomieszczeniu lub nawet jej fragment. Zastosowanie białej cegły jest też bardzo praktycznym rozwiązaniem. Biały kolor pozwoli optycznie powiększyć wnętrze, sprawi że będzie jaśniejsze i przytulniejsze. Oczywiście wykończenie ściany cegłą jest dość drogim rozwiązaniem. Można jednak wybrać zastępcze rozwiązania. Idealną opcją będzie wykorzystanie płytek, które imitują cegłę. Nie wymagają one ogromnego nakładu pracy, a poza tym ich powierzchnię zawsze można przemalować, dzięki czemu będą pasować do każdego wystroju. Cegła na ścianie będzie przepięknie prezentować się w pomieszczeniach w stylu loftowym, skandynawskim oraz minimalistycznym. Ozdobi również wnętrza urządzone w stylu klasycznym.

źródło: cleo-inspire.com

źródło: cleo-inspire.com

A w jakich pomieszczeniach może pojawiać się cegłą? Odpowiedź jest prosta – we wszystkich! Biała cegła będzie ciekawą ozdobą salonu. Warto pokryć nią ścianę, która jest najlepiej wyeksponowana, a nie pokryta różnymi półkami, szafkami czy innymi meblami. Najlepiej pokryć cegłą ścianę z telewizorem lub ścianę za kanapą. Popularnym rozwiązaniem jest też ułożenie cegły na ścianie z kominkiem – wtedy ta przestrzeń zyskuje ciekawszy wygląd. Podobnie można zastosować cegłę w sypialni. Najatrakcyjniej będzie wyglądać na ścianie za łóżkiem – wtedy też stanie się główną dekoracją wnętrza. W zależności od naszych upodobań może zajmować jedynie jej część lub też całą powierzchnię.

źródło: homplex.pl

źródło: homplex.pl

Biała cegła może też z powodzeniem pojawić się w kuchni. Efektownie będzie się prezentować na ścianie nad blatem kuchennym, a szczególnie w otoczeniu okien. Może też zajmować jedną ze ścian pozbawionych zabudowy. Ciekawym rozwiązaniem będzie również cegła w łazience. Oczywiście w tym wnętrzu musi ona być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wody i wilgoci. Dobrze byłoby również pokryć nią ścianę oddaloną od wanny czy umywalki. Cegła sprawdzi się również jako oryginalna ozdoba przedpokoju. Należy jedynie wybrać dla niej ścianę, na której nie planujemy dużej zabudowy – dzięki temu będzie się efektowniej prezentowała.

Your Commment

Email (will not be published)