Logo

mojewnetrza.bloog.pl

Jak oświetlić sypialnię?

by / No Comments / 821 View / 27 października 2015

Oświetlenie w sypialni pełni bardzo ważną rolę – buduje klimat i nastrój, ale też sprawia, że sypialnia staje się funkcjonalna. Można w niej stworzyć wygodne miejsce do wypoczynku, ale też do czytania. Jakie oświetlenie powinno się zatem znaleźć w sypialni?

Oświetlenie sufitowe

wnetrza-ze-smakiem.pl

wnetrza-ze-smakiem.pl

Lampy sufitowe powinny znaleźć się w każdej sypialni – to podstawowa forma oświetlenia każdego wnętrza. Jako źródło światła zapewniają one ogólne oświetlenie pomieszczeniu. Takie źródło światła jednak nie wystarczy, by osiągnąć najlepszy efekt. Warto też pamiętać o tym, że lampy sufitowe to element dekoracyjny aranżacji. Można je dobierać do stylistyki wnętrza. Mamy zatem lampy płaskie i wiszące, a w ty eleganckie, atrakcyjne żyrandole.

Kinkiety

mojewnetrza.bloog.pl

mojewnetrza.bloog.pl

Kinkiety pełnią rolę oświetlenia punktowego. Będą zapewniać światło określonej przestrzeni, między innymi dzięki temu, że najczęściej skierowane są w dół. Warto zauważyć, że montując oświetlenie ścienne, oszczędzamy przestrzeń, co jest szczególnie ważne w wypadku małych pomieszczeń. Kinkiety można montować w różnych miejscach. Najczęściej pojawiają się po obu stronach łóżka – oświetlają strefę snu, ale też zapewniają światło niezbędne w czasie czytania. Równie dobrze kinkiety mogą pojawić się nad biurkiem lub toaletką. Taka forma oświetlenia także pełni rolę dekoracji. Kinkiety stylistycznie powinny pasować do oświetlenia sufitowego.

Lampki nocne

deccoria.pl

deccoria.pl

Lampki nocne pełnią podobną funkcję co kinkiety. Zapewniają oświetlenie konkretnej przestrzeni, np. stojąc po obu stronach łóżka, umożliwiają nam czytanie. Lampki nocne zazwyczaj ustawia się na stolikach lub szafkach nocnych, więc są rozwiązaniem pasującym przede wszystkim do większych wnętrz.

Lampki sprawdzą się także w innych miejscach, np. można je ustawiać na komodach lub na toaletce. Taka forma oświetlenia to także dekoracja dla wnętrza. Warto wybrać lampkę o wielkości, kształcie czy wykończeniu pasującym do aranżacji sypialni.

Lampy stojące

lumina-deco.pl

lumina-deco.pl

Do wyboru mamy również lampy stojące. Ustawia się je na podłodze, więc idealnie sprawdzają się we wnętrzach pozbawionych stolików, szafek czy komód. Najczęściej lampy stają w rogach pomieszczenia. Świetnym pomysłem jest także ustawienie takiej lampy obok fotela, w których siadamy z ulubioną książką.

Tak ogromny wybór daje nam spore możliwości. Można zatem wybrać oświetlenie, które będzie pasowało do wielkości wnętrza, stylistyki sypialni, a także naszych osobistych upodobań i potrzeb. Dzięki temu sypialnia staje się wygodna, przytulna i praktyczna.

Your Commment

Email (will not be published)