Logo

kuchnia

Gadżety niezbędne dla kucharza

by / No Comments / 488 View / 24 stycznia 2016

Prawdziwy kucharz potrzebuje nie tylko przestrzeni do pracy, ale także odpowiednich narzędzi. Jeżeli zatem kuchnia to twoje ulubione miejsce na ziemi, sprawdź czy jest dobrze wyposażona. Jakie gadżety znajdują się na liście ‚must have’ każdego kucharza?

1.Noże

czasnawnetrze.pl

czasnawnetrze.pl

Podstawowe prace jakie wykonuje się w kuchni to krojenie, filetowanie, siekanie. Do wszystkich takich prac niezbędne są noże. Warto wyposażyć się w zestaw kilkuelementowy – z nożami do chleba, mięsa, warzyw, serów itd. Dobrze, by były umieszczone w specjalnym stojaku, dzięki czemu nie będą się niszczyć.

2.Ostrzałka

O noże trzeba również właściwie dbać. W tym celu niezbędna staje się ostrzałka – najlepiej ceramiczna. Taka ostrzałka to narzędzie proste w obsłudze, niewielkie, a jednocześnie niezwykle przydatne.

3.Garnki

n-kuchnia.pl

Bez garnków nie ma gotowania. Koniecznie trzeba wyposażyć się w te elementy, by móc gotować, dusić, smażyć czy też prażyć. Potrzebne są zatem garnki trwałe, bezpieczne i łatwe w użytkowaniu. Do kuchni nadają się garnki ze stali nierdzewnej, z grubym dnem i silikonowymi uchwytami chroniącymi przed nagrzewaniem i poparzeniem się.

4.Garnek do mleka

Spośród różnych rodzajów garnków kucharz, a szczególnie kucharz uwielbiający ciasta, na pewno musi wybrać garnek do mleka. Zapobiegnie on przypalaniu mleka i jego kipieniu. A możliwe jest to dzięki podwójnym ściankom i gwizdkowi parowemu. Gotowanie mleka z takim garnkiem to sama przyjemność.

5.Patelnie

Cóż kucharz może zrobić bez patelni? Jest to element niezbędny w kuchni – i to nawet nie sposób wymienić wszystkich jego zastosowań. Ważne by zadbać, aby patelnia miała odpowiedni rozmiar, była trwała, ze specjalną powłoką oraz solidną rączką.

6.Deska do krojenia

ravelo.pl

ravelo.pl

Deska jest gadżetem, który stosuje się w kuchni na co dzień. To dzięki niej można przygotować poszczególne produkty do przyrządzania potraw. Na desce pokroimy mięso, chleb, ser, warzywa i owoce. Należy zatem zadbać o to, by wykonana była z odpowiedniego materiału – nie chłonącego wody, zapachów, barwników. Najlepiej sprawdzi się deska bambusowa.

7.Silikonowa łapka

Oparzyć się w kuchni to nie sztuka – szczególnie w pośpiechu. Ale można się przed oparzeniami uchronić, a to właśnie dzięki silikonowej łapce, która umożliwi chwytanie gorących garnków czy rondelków. Warto zauważyć, że łapki mają śmieszne kształty i ciekawe kolory – mogą zatem poprawić humor.

8.Moździerz Bergner

Gotowanie nierozerwalnie wiąże się z przyprawami – to one nadają smak i aromat potrawom. A wiele z nich powinno się utrzeć. Dlatego zapaleni kucharze powinni wyposażyć się w moździerz, który pozwoli przygotowywać przyprawy.

9.Czajnik elektryczny

Taki czajnik to idealne rozwiązanie, bo pozwala w bardzo szybki sposób przygotować odpowiednią ilość wody. Woda znacznie szybciej gotuje się w nim niż w zwykłym czajniku. Trzeba tylko pamiętać, by właściwie o niego dbać. Przydadzą się profesjonalne środki – więcej tutaj.

Your Commment

Email (will not be published)