Logo

mojewnetrza.bloog.pl

Ekstrawagancka łazienka – najciekawsze propozycje

by / No Comments / 158 View / 13 listopada 2015

Wiele osób podczas urządzania łazienki zwraca uwagę przede wszystkim na funkcjonalność oraz wygodę. I oczywiście jest to bardzo ważne. Jednak mniejsze znaczenie ma wygląd łazienki – zazwyczaj wybierane są rozwiązania sprawdzone i popularne. Tymczasem nic nie stoi na przeszkodzie, by łazience nadać oryginalnego, być może nawet odrobinę ekstrawaganckiego charakteru. Jak to zrobić?

Mocna mozaika

tipy.interia.pl

tipy.interia.pl

Mozaika na ścianie to dość modne ostatnio rozwiązanie. Wygląda efektownie, ale także elegancko. Jeżeli natomiast chcemy, by przyciągała szczególną uwagę i nadało łazience wyrazistości, warto wybrać odważny i mocny kolor. Łazienka nabierze charakteru, gdy pokryjemy ją mozaiką będącą połączenie kolorów czerwonego, pomarańczowego i żółtego. Taka ciekawa kompozycja to rozwiązanie do większych pomieszczeń – nie będzie działała przytłaczająco.

Złoto-srebrne dodatki

Wyjątkową ozdobą łazienki mogą być luksusowe kolory – złoty i srebrny. To rozwiązanie dla osób, które obawiają się bardzo jaskrawych kolorów, ale szukają zdobienia przyciągającego uwagę. Efekt będzie o wiele lepszy, gdy złoto-srebrny wzór będzie miał fantazyjny kształt. Idealnie prezentować się będzie na białej powierzchni – to dobry patent dla małych i większych łazienek.

Ekstremalne połączenia

homify.pl

homify.pl

Łazienka zyska ekstrawagancki wygląd, gdy postawimy w niej na niecodzienne połączenia. Może chodzić o kolory, faktury czy style, Oto jedna z propozycji: jedną ze ścian pokrywamy morską, migoczącą mozaiką, podczas gdy inne pokrywamy czarnymi, dużymi i matowymi płytkami. Jest to naprawdę zróżnicowane połączenie. Do tego warto w łazience dodać kilka prostych świec, które całości będą dodawać przytulnego charakter – ciekawe, prawda?

Mebel z innego wnętrza

W dużej łazience można wygospodarować miejsce na jakiś mebel, który w ogóle się z łazienką nie łączy. W łazience może zatem pojawić się wygodny fotel czy elegancka sofa bądź szezlong. Będzie to miejsce do wykonywania zabiegów dla ciała – malowania paznokci, nakładania balsamów czy maseczek. W łazience może także znaleźć się stylowa toaletka, w której trzymamy kosmetyki i biżuterię.

mojewnetrza.bloog.pl

mojewnetrza.bloog.pl

Oryginalna umywalka

Charakter łazienki zmienimy także wybierając oryginalną umywalkę – czyli umywalkę wykonaną z innego materiału niż ceramika. Warto postawić na umywalkę szklaną, która będzie się świetnie prezentować i odbijać światło. Można także wybrać umywalkę drewnianą czy wykonaną z kamionki.

To oczywiście tylko kilka propozycji, ale naprawdę pomogą one odmienić charakter łazienki.

Your Commment

Email (will not be published)