Logo

źródło: dom.pl

Dodatki do sypialni – narzuty na łóżko

by / No Comments / 379 View / 23 czerwca 2015

W sypialni każdy element wystroju ma niezwykle istotne znaczenie – kolory, oświetlenie, mebel. Jednak szczególnie ważne są dodatki. To one budują klimat wnętrza i sprawiają, że staje się ono przytulne, wygodne oraz ciekawe. Odpowiednio dobrane dodatki pozwalają stworzyć przestrzeń przeznaczoną do wypoczynku i relaksu. Możliwości na dekorowanie sypialni jest wiele, dzięki czemu można je bez problemu dobrać do danej aranżacji oraz do własnych upodobań.

źródło: dom.pl

źródło: dom.pl

Najważniejszym elementem wystroju sypialni jest oczywiście łóżko. Z tego powodu warto zatem zadbać o ciekawe ozdoby dla łóżka, by stało się ono bardziej efektowne. Idealne w tej roli sprawdzi się narzuta na łóżko, która jest nie tylko dekoracją, ale niezwykle praktyczną rzeczą. Dlaczego można tak powiedzieć? Narzuta pozwala szybko ukryć bałagan, który często pozostawiamy na łóżko, np. śpiesząc się rano do pracy. Poza tym narzuta chroni pościel przed zabrudzeniem czy zaplamieniem. O oczywiście stanowi wyrazistą, ciekawą ozdobę łóżka.

Wybierając narzutę na łóżko do sypialni trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Po pierwsze, liczy się wielkość narzuty – musi ona pasować do wielkości łóżka, a co najważniejsze, nie może być za mała. Jeżeli łóżko ma niestandardowy wymiar, można wykonać ją na zamówienie. Po drugie, należy sprawdzić, czy daną narzutę można swobodnie prać w pralce. Po trzecie, koniecznie trzeba zastanowić się nad tym, z jakiego materiału powinna być wykonana, np. czy nie będzie się zsuwać z łóżka. I po czwarte, trzeba ustalić czy narzuta ma być nakładana na łóżko czy założona na materac.

Oprócz tych praktycznych kwestii liczą się również względy estetyczne. Do wyboru są różne rodzaje narzut, w tym narzuty gładkie oraz pikowane. Mamy narzuty proste oraz z dekoracjami, np. z falbankami. Są też narzuty kolorowe oraz wzorzyste, a także jednobarwne. Mamy też narzuty jednowarstwowe lub wypełnione. Trzeba zatem rozważyć, jaka narzuta będzie najlepiej pasowała do wystroju sypialni.

źródło: dom.pl

źródło: dom.pl

A jakie narzuty cieszą się szczególną popularnością? Chętnie wybierane są narzuty z motywem znanych miast, utrzymane w szarej tonacji – idealne do nowoczesnych wnętrz. Modne są również proste narzuty w kolorach szarych, które nadają się do wnętrz bardzo eleganckich. Popularne są również narzuty w kratę, które podkreślają przytulny, swojski klimat sypialni. Poza tym wiele osób sięga też po narzuty w paski, róże i patchworki – świetnie prezentują się w sypialniach romantycznych i prowansalskich.

Your Commment

Email (will not be published)