Logo

kontrukcje-drewniane

Budujemy dom – najważniejsze kwestie

by / No Comments / 137 View / 13 kwietnia 2016

Wraz z wiosną widać jak wiele inwestycji budowlanych zaczęło się posuwać do przodu. Wiele osób decyduje się bowiem na budowę własnego domu. Być może i Ty rozważasz tą decyzję. Warto wcześniej uświadomić sobie, jak wymagająca to inwestycja i co nas czeka, zanim się wprowadzimy do wymarzonego domu.

Wybór działki

dom.pl

dom.pl

Zanim zaczniemy cokolwiek załatwiać, musimy wybrać dla siebie odpowiednią działkę. I to również jest decyzja, którą należy odpowiednio przemyśleć. Warto rozważyć, gdzie ma się znajdować, np. czy w mieście, na obrzeżach czy może już na wsi, jak duża ma być oraz jaka ukształtowana. Przy podjęciu decyzji liczy się również jej cena, bo to może być spory wydatek. Na szczęście wybór wśród działek jest spory(naszą ofertę działek zobacz tu) więc nie powinno być problemu z podjęciem decyzji. Kiedy mamy działkę, możemy zacząć działać dalej.

Papierkowe sprawy

Kwestie formalne zacząć powinno się od wykonania niezbędnych projektów – projektu samego domu, który określi jego wygląd, wielkość, rozmieszczenie wnętrz. Konieczne jest też uzyskanie warunków przyłączenia mediów. Dopiero wtedy można udać się w celu załatwienia niezwykle ważnej sprawy – uzyskania pozwolenia na budowę. Bez tej decyzji nie można bowiem zacząć żadnych pracy.

Znalezienie fachowców

firmy-budowlane24.pl

firmy-budowlane24.pl

Prace związane z postawieniem domu należy powierzyć fachowcom, którzy zrealizują przygotowany projekt oraz zadbają o to, by dom był bezpieczny i solidny. W związku z tym potrzebna jest ekipa budowlana z doświadczeniem. Poza tym trzeba będzie też znaleźć różnych specjalistów od poszczególnych prac. Z czasem prawdopodobnie trzeba będzie znaleźć kolejną ekipę, która zajmie się wykończeniem budynku – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Same prace zaczną się od przygotowania placu budowy, wytyczenia budynku w terenie, przygotowania terenu pod fundamenty. Później następują kolejne prace typowo związane z budową, jak również z wykonaniem instalacji wewnętrznych.

Materiały

firmamach.pl

firmamach.pl

Trzeba też pamiętać o tym, że poszczególne prace wiążą się z koniecznością zakupienia niezbędnych materiałów. Dobrze jest, by zajmowały się tym ekipy fachowców, którzy wiedzą, jakie materiały są najlepsze i niezbędne. Trzeba jednak ustalić, w jakich granicach cenowych się trzymać. Część materiałów trzeba będzie jednak kupić samodzielnie – szczególnie te, które wpłyną bezpośrednio na wygląd domu.

Kiedy dom będzie już stał i będzie wykończony, pozostanie już tylko go umeblować i urządzić, a następnie się wprowadzić. Zanim to jednak nastąpi, czeka nas naprawdę długa lista zadań. Ale dla efektu końcowego warto czekać.

Your Commment

Email (will not be published)