Logo

urzadzamy.pl

Aranżacja pokoiku dla niemowlaka

by / No Comments / 339 View / 23 maja 2015

Okres oczekiwania na przyjście na świat maleństwa to czas związany z określonymi przygotowaniami. Szczególnie istotną sprawą jest oczywiście urządzenie wnętrza dla takiego maleństwa – wnętrza, w którym będzie się ono czuło bezpiecznie i wygodnie. Pokój dla niemowlaka musi spełniać określone wymagania, i to nie tylko estetyczne. Takie wnętrze musi być wygodne i funkcjonalne, dostosowane również do potrzeb mamy i przystosowane do wykonywania różnych czynności. Jak zatem urządzić taki pokój?

urzadzamy.pl

urzadzamy.pl

Niezwykle ważną sprawą będzie oczywiście wybór odpowiedniej kolorystyki. Pokój powinien być stonowany i przytulny, by dziecko dobrze się w nim czuło. Dlatego najlepiej wybierać do niego jasne, ciepłe barwy, a także pastelowe kolory. Warto zadbać również o kolorowe akcenty, na przykład różne wzory czy naklejki ścienne, które będą przyciągały uwagę dziecka. Dobrze jest zrezygnować z ciemnych i bardzo intensywnych barw, które to wnętrze przytłoczą i będą działać na dziecko rozdrażniająco.

Aby wnętrze było przytulne i ciepłe, warto również wybrać odpowiedni materiał na podłogę. W pokoju dziecięcym idealnie sprawdza się oczywiście podłoga drewniana, najlepiej jeżeli będzie jasna. Taką podłogę łatwo będzie również utrzymać w czystości. Jeżeli chcemy wnętrze dodatkowo ocieplić, warto wybrać niewielkie dywanik. W pokoju niemowlaka należy natomiast unikać wykładzin pokrywających całą podłogę, gdyż będą one głównie siedliskiem kurzu i roztoczy.

bezpiecznedziecko.eu

bezpiecznedziecko.eu

Kolejną ważną sprawą jest oczywiście wybór mebli i ich właściwe rozmieszczenie. Najważniejszym meblem jest z pewnością łóżeczko. Warto wybrać proste i wygodne łóżeczko, które będzie rosło wraz z maluchem – musi więc mieć możliwość regulacji wysokości i możliwość zdemontowania pewnych części. Łóżeczko może stać w centralnej części wnętrza – w pewnej odległości od okna, drzwi i innych mebli. Dziecko nie będzie narażone na działanie słońca, przeciągi, a żadne przedmioty nie będą w zasięgu jego rączek. Do podstawowego wyposażenia pokoju niemowlaka zaliczymy również przewijak oraz szafkę na ubranka. Warto, by stały w miarę blisko siebie, co ułatwi zajmowanie się dzieckiem rodzicom. Warto również do pokoju wstawić wygodny fotel, na którym rodzice będą mogli maluszka nakarmić czy uśpić.

homplex.pl

homplex.pl

Aby w pokoju panował przyjemny klimat niezbędne będzie również odpowiednie oświetlenie. Warto postawić na kilka źródeł światła, które będzie można wykorzystywać przy różnych okazjach. Przyda się zatem zarówno typowe, górne oświetlenie, ale też delikatne światło pochodzące z kinkietów czy lampek podłogowych.

Gdy pamięta się o takich kwestiach, dużo łatwiej jest urządzić pokój wygodny, praktyczny i przyjemny.

Your Commment

Email (will not be published)