Logo

sypialnia 1

Absolutnie niedozwolone w sypialni

by / No Comments / 321 View / 14 kwietnia 2016

Sypialnia to naprawdę wyjątkowe miejsce w każdym domu. Jest to bowiem miejsce przeznaczone do wypoczynku i relaksowania się. Bardzo ważne, by była ona przytulna i wygodna, jednak trzeba uważać bo granica z chaosem i kiczem jest bardzo cienka. Czego zatem należy w sypialni unikać? Co z niej usunąć, by zachować jej najważniejszą funkcję?

Nadmiar tkanin

Oczywiście tkaniny to popularny sposób na ozdobę i ocieplenie wnętrza – i są one w sypialni szczególnie pożądane. Jednak należy uważać, by nie przesadzić z ich ilością, zwłaszcza że to właśnie na nich gromadzi się sporo kurzu. A przecież w sypialni świeże i czyste powietrze jest szczególnie ważne! Dlatego warto porządnie przeanalizować, czy wszystkie tkaniny znajdujące się w sypialni są potrzebne. Może zamiast wykładziny czy ogromnego dywanu, lepiej postawić na niewielki chodniczek przy samym łóżku? Może długie i ciężkie zasłony lepiej zamienić na praktyczne rolety? Warto też zmniejszyć ilość nakryć na łóżko – zamiast kapy i koców warto wybrać jedną, porządną narzutę.

Nadmiar ozdób

chceszsypialnie.pl

chceszsypialnie.pl

Sypialnia nie powinna też zmienić się w miejsce gromadzenia wszelkich bibelotów, pamiątek i innych stojących ozdób. Ponownie chodzi głównie o kwestię utrzymania czystości – na takich drobiazgach utrzymuje się przecież dużo kurzu. Poza tym za duża ilość rzeczy będzie to wnętrze przytłaczać. Lepiej postawić tylko na kilka ozdób, bardziej charakterystycznych, które naprawdę ozdobią sypialnię.

Głośny zegar

Oczywiście zegar w sypialni należy do podstawowego wyposażenia – nie chcemy się przecież nigdzie spóźnić. Jednak ważne jest to, jaki model wybierzemy. Koniecznie należy unikać tych głośno tykających – choć często są atrakcyjne wizualnie, to jednak mogą zakłócać sen. Lepiej zatem wybrać model bezgłośny, który służyć będzie głównie do sprawdzania godziny.

Nadmiar mebli

homify.pl

homify.pl

Sypialnia nie może się również przekształcić w graciarnię. Nie jest to zatem miejsce odpowiednie do ustawiania kolejnych mebli – puf, krzeseł czy ław. Podstawą wyposażenia jest łóżko, które będzie też służyło za siedzisko. Każdy dodatkowy mebel zajmuje natomiast niezbędną i cenną przestrzeń. Poza tym stanowić będzie powierzchnię do utrzymywania się kurzu. Poza tym dodatkowe meble często stanowią kuszące miejsce do układania odzieży – a w ten sposób łatwo o bałagan.

Unikając takich elementów w sypialni tworzymy przestrzeń uporządkowaną, większą, czystszą i bardziej estetyczną. A dzięki temu tworzymy dla siebie idealne miejsce do spokojnego wypoczynku.

Your Commment

Email (will not be published)